RSS feed for Ozkan

Ozkan has logged 290 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Better Start Running

Better Start Running

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Airport

Airport

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Trico Tri Happy Halloween

Trico Tri Happy Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forgiven

The Forgiven

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Dragon

The Princess and the Dragon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Félicité

Félicité

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Measure for Measure

Measure for Measure

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsoon

Monsoon

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Away

Away

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seberg

Seberg

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Battleship Island

The Battleship Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only

Only

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Castle in the Ground

Castle in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweetness in the Belly

Sweetness in the Belly

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Six Dance Lessons in Six Weeks

Six Dance Lessons in Six Weeks

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Music of Silence

The Music of Silence

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flyboys

Flyboys

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saving Christmas

Saving Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Tails

Two Tails

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Brother 2

My Brother 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Wizard's Tale

A Wizard's Tale

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Bergman: A Year in a Life

Bergman: A Year in a Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry