• Black Widow

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Bad Trip

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Wendy Williams: The Movie

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Zola

  • Jasper Mall

  • Joker

  • When They See Us

  • Parasite

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Selah and the Spades

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Last Tree

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Crazy Rich Asians

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Nigerian Prince

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • McQueen

  • A Quiet Place

  • Shakedown

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Larger than Life: The Kevyn Aucoin Story

  • Coco

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • Dries

  • Girls Trip

  • Okja

    ★★★★★

  • The Incredible Jessica James

  • Get Out

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Doctor Strange

  • 13th

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Finding Dory

  • The Handmaiden

  • Lemonade

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Wiz Live!

  • Straight Outta Compton

  • Ant-Man

  • Avengers: Age of Ultron

  • Dope

  • Paddington

    ★★★★★

  • Selma

  • Big Hero 6

  • Gone Girl