Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Private Benjamin

Private Benjamin

1980
×
★★★
Edit this entry  
08
Poms

Poms

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry  
11
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
Garfield

Garfield

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Edit this entry