• Encanto

    ★★½

  • Dune

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Ste. Anne

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Sanremo

    ★★

  • The Pit

    ★★★

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★½

  • Bad Roads

    ★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Elementa

    ★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • I Snuck Off the Slave Ship

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Warrior Queen of Jhansi

  • Saint Maud

    ★★

  • Zana

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

  • Marcel Duchamp: The Art of the Possible

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Holy Boom

    ★½

  • The Seven Swords: Bone of the Godmaker

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • The Seven Swords: Eye of Chaos

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Oray

    ★★★½

  • Blessed Land

    ★★★★½

  • Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

    ★★★½

  • Buoyancy

    ★★★½

  • Ms. Purple

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★½

  • The Amazing Johnathan Documentary

  • The Last Tree

    ★★½

  • Escape Room

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • A Shelter Among the Clouds

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • The Grinch

    ★½

  • A First Farewell

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Tazzeka

    ★★½

  • Overlord

    ★★½

  • High Life

    ★★½

  • Aniara

    ★★½

  • The Guest

    ★★

  • Seduction of the Flesh

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Volcano

    ★★★

  • Jirga

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★★★½

  • My Favourite Fabric

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Donbass

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Seleone

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½