k has logged 71 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Awakening of Motti Wolkenbruch

The Awakening of Motti Wolkenbruch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Other Woman

The Other Woman

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Katherine Ryan: In Trouble

Katherine Ryan: In Trouble

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Running for Grace

Running for Grace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fary Is the New Black

Fary Is the New Black

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antoine Griezmann: The Making of a Legend

Antoine Griezmann: The Making of a Legend

2019
×
Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry