• Halloween Kills

    ½

  • Malignant

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Boys from County Hell

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Mercy Black

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★

  • Dance Academy: The Movie

    ★★

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Freak Show

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Terrifier

    ★★

  • Split

    ★★★★★

  • The Void

    ★★

  • Bad Moms

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Night of Something Strange

    ★★½

  • Hush

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Don't Knock Twice

    ★★

  • Sisters

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★½