Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oscar

Oscar

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vamp

Vamp

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of Something Strange

Night of Something Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spring

Spring

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry