kaila has logged 37 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dollman vs. Demonic Toys

Dollman vs. Demonic Toys

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dollman

Dollman

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nitro Circus: The Movie

Nitro Circus: The Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exterminator

The Exterminator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Willow

Willow

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brian Posehn: The Fartist

Brian Posehn: The Fartist

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Another Stakeout

Another Stakeout

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Butter

Butter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry