• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

  • Candyman

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • Two

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • The Resort

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Jakob's Wife

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Looks That Kill

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Becky

    ★★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Sam Morril: I Got This

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Relic

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★