Kaisersoze has logged 21 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gringo

Gringo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Housemaid

The Housemaid

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Slumber

Slumber

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wall

The Wall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primal Rage

Primal Rage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★½
Read the review Edit this entry