Sort by

Kaisersoze has logged 25 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midway

Midway

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spookies

Spookies

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Shed

The Shed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Truly Madly Deeply

Truly Madly Deeply

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Courier

The Courier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rootwood

Rootwood

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
One Must Fall

One Must Fall

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry