Sort by

Kaisersoze has logged 248 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Prey

Prey

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry