• Loki

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Old Guard

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Vanished

  • All the Bright Places

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Call of the Wild

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

  • 21 Bridges

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Good Boys

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★★

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Instant Family

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Then Came You

  • Venom

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Green Book

  • mid90s

    ★★

  • The Hate U Give

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation