Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★½
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
23
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
18
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
½
Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry