Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
LA 92

LA 92

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry