Sort by

Kakafuego has logged 429 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Samurai I: Musashi Miyamoto

Samurai I: Musashi Miyamoto

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prancer

Prancer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Noelle

Noelle

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Gate II

Gate II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pick Me Up

Pick Me Up

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shadow

Shadow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
RE:BORN

RE:BORN

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It! The Terror from Beyond Space

It! The Terror from Beyond Space

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gamer

Gamer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry