Sort by

Kakafuego has logged 31 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Grindhouse

American Grindhouse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Slammin' Salmon

The Slammin' Salmon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
At the Drive-In

At the Drive-In

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Navajo Joe

Navajo Joe

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Monkey Kung Fu

Mad Monkey Kung Fu

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hooper

Hooper

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry