club skunk has logged 261 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cool World

Cool World

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phineas and Ferb Christmas Vacation!

Phineas and Ferb Christmas Vacation!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night People

Night People

1954
×
Edit this entry  
04
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Spy Who Came In from the Cold

The Spy Who Came In from the Cold

1965
×
Read the review Edit this entry  
17
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Starstruck

Starstruck

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowglobe

Snowglobe

2007
×
Read the review Edit this entry