• Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Scoob!

  • The Last Dance

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Miss Americana

  • The Turning

  • Bad Boys for Life

  • Like a Boss

    ★½

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Shaft

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½