Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • My Summer Vacation

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • A Lot of Nothing

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Last Days of August

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★½

  • Old

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Long Story Short

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Fatale

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round