• Black Widow

    ★★★★

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lost Girls & Love Hotels

    ★½

  • I Met a Girl

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

  • A Whisker Away

  • The Rental

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Quarry

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Roads Not Taken

    ★★½

  • Emma.

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

  • Amulet

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Earthquake Bird

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★