Kaliofthedolls has logged 36 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
D.A.R.Y.L.

D.A.R.Y.L.

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Emanuelle

Black Emanuelle

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love Camp

Love Camp

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for the American Dream

Requiem for the American Dream

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House on Tombstone Hill

The House on Tombstone Hill

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blood Hook

Blood Hook

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
McQueen

McQueen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rome, Armed to the Teeth

Rome, Armed to the Teeth

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Party Line

Party Line

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A*P*E

A*P*E

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Change Hands

Don't Change Hands

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superstition

Superstition

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★★
Edit this entry