Kall has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry