kamalllll has logged 17 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
17
National Security

National Security

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry