Kamal Salehzadeh

Kamal Salehzadeh

This is only a film

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Il Grido

  Il Grido

  ★★★★½

  کسی که عاشق فیلم های نئورئالیستی ست و میزانسن های آنتونیونی را دوست دارد طبیعی ست که با دیدن این فیلم سیراب شود. فیلم ترکیبی ست از حال و هوا و عناصر نئورئالیستی با هر آنچه آنتونیونی را با آن می شناسیم و می بینیم که چطور میزانسن آنتونیونی بر تن این مرد فقیر، دربدر و سرحدی نشسته است.

 • A Tale of Winter

  A Tale of Winter

  ★★★★

  ملایم و فرحبخش؛ مثل همه فیلم های رومری رومر. دیدن فیلم های رومر حس فرح آن نیم ساعتی را می دهد که آدم از خواب بیدار شده ولی نمی خواهد از تختش بیرون بیاید.

Popular reviews

More
 • Room 237

  Room 237

  "اگرچه در طلبت هم عنان باد شمالم / به گرد سرو خرامان قامتت نرسیدم" این شعر حافظ دقیق ترین توصیف نسبت میان مخاطب و سینماست. هر چه تند می دوی سینما دورتر می دود. پایدارترین احساس من در مواجهه با هر فیلمی همیشه حس عقب ماندن و نفهمی ست. "درخشش" را شش هفت بار دیده ام و با تحلیلی که این مستند از نشانه های آن می دهد -که تازه همه نشانه های آن نیست- یک صدم فیلم را هم نگرفته بودم. و باور کن مقصر سرو خرامان قامت سینماست، نه من.

 • Portrait of a Lady on Fire

  Portrait of a Lady on Fire

  ★★★½

  چند فیلم خوب عاشقانه ای که اخیرا دیده ام داستانشان همه در سال های دور می گذرد. نمی دانم عشق به این شکل جدی واقعا ناممکن شده است یا فیلمسازهای امروزی چنین حسی دارند و فکر می کنند که باید داستانشان را به دهه ها و سده های قبل تر تبعید کنند تا بشود باورش کرد. واقعا نمی دانم این نفس های از ته وجود، این شکل لرزیدن دست ها، این بوسه ها که بر همه فضای اطرافشان سایه می اندازد، این اندازه رها شدن و نفوذ در دیگری، خلاصه این اندازه "جدیت" در یک رابطه عاشقانه امروزی ممکن است یا نه!