Sort by

Kambole has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Edit this entry  
26
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
12
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
10
Hush

Hush

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sound of Falling

The Sound of Falling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry