• Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • #Alive

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Tune in for Love

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Persona

    ★★★★★

  • Cuck

  • Dumbo

  • Innocent Witness

    ★★★½

  • Hit-and-Run Squad

  • Extreme Job

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Default

    ★½

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Rampant

  • From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

  • Venom

    ★★

  • Green Book

  • Crazy Rich Asians

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • Herstory

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • No. 1 Chung Ying Street

    ★★★

  • Believer

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Dirty Computer

  • Gonjiam: Haunted Asylum

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

  • Little Forest

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Grass

    ★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★

  • Steel Rain

  • MINDWALK

  • Forgotten

  • The Chase

  • The Age of Blood

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Rising

    ★½

  • The Outlaws

  • The Fortress

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Architecture of the Trees

    ★★½

  • Memoir of a Murderer

  • mother!

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Death Note

  • The Hitman's Bodyguard

  • A Taxi Driver

    ★★

  • The Battleship Island

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Our Time Will Come

    ★★★

  • The Villainess

    ½