ducksauce has logged 202 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Con Artists

The Con Artists

2014
×
Edit this entry  
25
The Chase

The Chase

2017
×
Edit this entry  
11
MINDWALK

MINDWALK

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Age of Blood

The Age of Blood

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Fortress

The Fortress

2017
×
½
Edit this entry  
07
MINDWALK

MINDWALK

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Inside Men

Inside Men

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
24
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★½
Edit this entry  
22
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★
Edit this entry  
17
Dongju: The Portrait of a Poet

Dongju: The Portrait of a Poet

2016
×
★½
Edit this entry  
14
Bleak Night

Bleak Night

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Our Time Will Come

Our Time Will Come

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Gangnam Blues

Gangnam Blues

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Rising

Rising

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★½
Edit this entry  
29
Sunflower

Sunflower

2006
×
½
Edit this entry  
26
The Architecture of the Trees

The Architecture of the Trees

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Platform

Platform

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Street Without End

Street Without End

1934
×
Edit this entry  
23
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★½
Edit this entry  
21
The Battleship Island

The Battleship Island

2017
×
Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Diary of a Shinjuku Thief

Diary of a Shinjuku Thief

1969
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
11
Colossal

Colossal

2016
×
Edit this entry  
11
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

Virgin Stripped Bare by Her Bachelors

2000
×
★★
Edit this entry  
11
The Day After

The Day After

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Green Fish

Green Fish

1997
×
★½
Edit this entry  
08
Cure

Cure

1997
×
★★★
Edit this entry  
03
Cafe Noir

Cafe Noir

2009
×
½
Edit this entry  
03
Veteran

Veteran

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★½
Edit this entry  
31
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cactus River

Cactus River

2012
×
★½
Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Final Recipe

Final Recipe

2013
×
Edit this entry  
26
Man on High Heels

Man on High Heels

2014
×
★½
Edit this entry  
24
If You Were Me 2

If You Were Me 2

2006
×
Edit this entry  
24
Guns & Talks

Guns & Talks

2001
×
½
Edit this entry