Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
19
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
You People

You People

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Bade Miyan Chote Miyan

Bade Miyan Chote Miyan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
Marnie

Marnie

1964
×
★★★★
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Birds

The Birds

1963
×
★★★
Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry