Sort by

Kane has logged 26 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cousins

Cousins

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry