Sort by

Kane has logged 30 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sky Is Everywhere

The Sky Is Everywhere

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Movie 43

Movie 43

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry