Sort by

Kane has logged 24 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
13 Minutes

13 Minutes

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry