• Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ranking of Kings

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★½

  • The Craft: Legacy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Out

    ★★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Loop

    ★★★★★

  • Wind

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • K-12

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Float

    ★★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Mutantes S.21 – 25 Years Later

    ★★★

  • Crooked Lines

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★