• Ethos

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Old Men Never Die

  • The Irishman

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • The Golden Glove

    ½

  • System Crasher

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • High Life

    ★★

  • The Announcement

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mirai

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Mortal World

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★

  • In the Family

  • My Travel Buddy

  • Singled [Out]

    ★★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★½

  • Thelma

    ★★★

  • More

    ★★★½

  • Queercore: How to Punk a Revolution

    ★★★★

  • In a Heartbeat

  • Loveless

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★½

  • cat city

    ★★★½

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

  • Overnight Republic

  • Something Useful

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • The Other Side of Hope

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Bygones Be Bygones

  • Sour Apples

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • Arrival

    ★★½

  • Joe Pera Talks You to Sleep

    ★★★

  • 61 Days

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Love

    ★★★½

  • A Royal Night Out

  • Selma

    ★★★★

  • Citizenfour

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★½

  • Hêvî

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Eyyvah Eyvah 3

  • The Babadook

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★