Sort by
  • American Nightmare

    ★★★½

  • Thanksgiving

    ★★★

  • The Devil's Work

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★★★

  • NYAD

    ★★★

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • Barbie

  • Paradise

    ★★

  • May December

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Nefarious

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Scream VI

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Eileen

    ★★★★

  • Birth/Rebirth

    ★★★

  • Missing

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • M3GAN

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Sick

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • The Last Movie Stars

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★

  • Nope

    ★★½

  • What Is a Woman?

    ★½

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★½

  • Jurassic World Dominion

  • The Stranger

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Girl from Plainville

    ★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Soft & Quiet

    ★★

  • Sissy

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Dropout

    ★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★

  • JANET JACKSON.

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★½

  • Hatching

    ★★★

  • Watcher

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½