Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Smiling Friends Go To Brazil

The Smiling Friends Go To Brazil

×
Read the review Edit this entry  
08
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Muppet*Vision 3D

Muppet*Vision 3D

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Soarin' Around the World

Soarin' Around the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Avalon High

Avalon High

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
01
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★
Edit this entry  
03
The Call

The Call

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★½
Edit this entry  
30
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Edit this entry  
09
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★½
Edit this entry  
18
Girls Like Girls

Girls Like Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry