Sort by

kani has logged 285 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Edit this entry  
30
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Wizards Return: Alex vs. Alex

The Wizards Return: Alex vs. Alex

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Bad

Bad

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Justin Bieber: The Key

Justin Bieber: The Key

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie6

asdfmovie6

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
asdfmovie7

asdfmovie7

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie4

asdfmovie4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie2

asdfmovie2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie

asdfmovie

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie5

asdfmovie5

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
asdfmovie3

asdfmovie3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arthur

Arthur

2011
×
Edit this entry  
28
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Edit this entry  
25
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
Edit this entry  
25
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★½
Edit this entry  
25
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Edit this entry  
17
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry