Steven has logged 25 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bug

Bug

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Visitors

Visitors

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buena Vista Social Club

Buena Vista Social Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Missing

Missing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry