Steven has logged 14 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nothing But a Man

Nothing But a Man

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Burning an Illusion

Burning an Illusion

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

Michael Jackson's Journey from Motown to Off the Wall

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Changin' Times of Ike White

The Changin' Times of Ike White

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wanting Mare

The Wanting Mare

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Lucky Grandma

Lucky Grandma

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pakeezah

Pakeezah

1972
×
★★★★★
Edit this entry