kanye has logged 100 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The House

The House

2017
×
★★
Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
Edit this entry  
03
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read prior review Edit this entry  
01
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read prior review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry