Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Work It

Work It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Are the Night

We Are the Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Secretary

Secretary

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry