• Ocean Waves

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Man Who Copied

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Love, Rosie

    ★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • Atonement

    ★★★★

  • Ponyo

    ★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • Work It

    ★★★★

  • D.E.B.S.

    ★★★