Sort by

Guillaume has logged 26 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
[REC]

[REC]

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Touch

Touch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nian

Nian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry