Sort by

Carrot has logged 21 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
27
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 355

The 355

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry