Kara has logged 34 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Newton Boys

The Newton Boys

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
Read the review Edit this entry  
09
Legend

Legend

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★½
Read the review Edit this entry