Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Love & Gelato

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Spin Me Round

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Surviving Paradise: A Family Tale

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Haunted By Murder

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • The Tiger Rising

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Seal Team

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Aurora Teagarden Mysteries: Honeymoon, Honeymurder

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

    ★★★½

  • Riverdance: The Animated Adventure

    ★★½

  • Seance

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Pursuit of Love

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: How to Con A Con

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Holidate

    ★★★