• The First Wives Club

    ★★★★

  • Nine to Five

    ★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★

  • I ♥ Huckabees

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★½

  • Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

    ★★★

  • Rushmore

    ★★½

  • Seance

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • The Whisperer in Darkness

    ★★★½

  • Bottle Rocket

    ★★★½

  • Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★

  • Christmas in July

    ★★★

  • Our Planet

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★