Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
21
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Leila

Leila

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Krrish 3

Krrish 3

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
The Cyclist

The Cyclist

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Champions

Champions

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hello FatherDog

Hello FatherDog

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Numbness

Numbness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carter

Carter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dope

Dope

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry