karenv has logged 10 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry