• Possession

    ★★½

  • The Squid and the Whale

    ★★★

  • Wild Strawberries

    ★★★★

  • The Man Who Shot Liberty Valance

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • Rango

    ★★★★

  • The Dictator

    ★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★½

  • The Salesman

    ★★★

  • A Hairy Tale

    ★★★½

  • Gheisar

    ★★★

  • Bomb: A Love Story

    ★★★★

  • Lucy

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Solaris

    ★★★★

  • Resident of the Middle Floor

    ★★★½